Drodzy czytelnicy tego bloga.
Chciałem wam bardzo podziękować za to, że tyle czasu chciało wam się czytać ten bełkot pseudoliteracki, jaki tu powstawał.
Jak pewnie już wiecie, projekt Elten jest zawieszany. Wypadałoby się więc z wami pożegnać, przynajmniej na czas zawieszenia. Obiecuję, że gdy Elten powróci, przywita was tu coś nowego, a przynajmniej dwie nowe rzeczy, które są na ukończeniu.
Ale, skoro jest to mój osobisty blog, ten jeden raz napiszę osobiście o pracach nad projektem.

Powiem wam, że pisząc dzisiejszą wiadomość, miałem łzy w oczach, ale to chyba jedyna opcja była.
Popełnialiśmy jako administracja wiele, bardzo wiele błędów. Ale wszyscy działaliśmy wyłącznie w dobrej wierze, z własnej, nieprzymuszonej woli.
Nie dostaliśmy za ten projekt ni złotówki, a naszą największą nagrodą były wyzwiska, obelgi i pomówienia.
Wybaczcie pisanie tak w prost, ale dziś chyba już miarka się przebrała. Pół biedy ja, ale… Połowa moderacji jest na skraju załamania, druga połowa skraj ten przekroczyła.
Trzeba tu wiele upożądkować, trzeba także wiele na nowo przemyśleć, stąd taka, nie inna decyzja.
Pozbieramy siły, odbudujemy tarcze antyspamerskie i… będzie dobrze, bo musi być. 🙂

Tym czasem życzę wam wszystkim dobrej nocy i…
Do zobaczenia!

20 uwag do wpisu “Do zobaczenia, no i kilka wyjaśnień

 1. Dawid – sorry, ale ja tego nie kupuję… Będąc mniej więcej w Twoim wieku moderowałem największe polskie forum o radiach internetowych. Było sporo hejtu, mnie niejednokrotnie ludzie też wyzywali. No tylko co z tego? Pamiętam jednego takiego, który się uwziął, jak tylko widziałem jego nowe wcielenie, jebs 6 ostrzeżeń (czyli zakaz pisania) i z głowy. W końcu się odechciało. Zachowujcie się jak dorośli ludzie, a nie jak nastoletnie panienki z trudnymi dniami przez cały miesiąc. Zrobiłeś kawał dobrej roboty i szkoda, żeby to tak wszystko zaprzepaścić. Tak, ja wiem, Elten się nie kończy, Elten wróci. Tylko jeśli ma wrócić, to podajcie ludziom jakiś deadline, bo bez tego wszystko to brzmi strasznie mało wiarygodnie.

 2. Dlaczego elten musi zostać zawieszony… Bardzo to smutne i przygnębiające. Nie spędzałam tu większości swojego życia, ale polubiłam bardzo to miejsce. Bardzo dziękuję Tobie Dawidzie za stworzenie tego Projektu, a innym administratorom za wspieranie Ciebie w jego rozwoju. I mam nadzieję do szybkiego ponownego spotkania w ramach Eltena.

 3. Co prawda nie tak ostro, ale popieram Midziego. I Adelcię. I z drugiej strony Was też rozumiem. Bywa, że się człowiek zbyt mocno zaangażuje w to, co robi.

 4. Również popieram midziego. Szkoda że trzęsiecie się jak panna przed pierwszym razem na byle idiotów, którym ewidentnie się nudzi. Odpowiednie mechanizmy zaimplementować trzeba było już dawno. Mam nadzieję, że tak się stanie.

 5. Dobra Dawid, polatamy co jest do polatania i bedzie elegancko. Co do stanu psychicznego moderacji, to wez nie przesadzaj, ja nie jestem zalamany, tylko skrajnie, przerpraszam za takie a nie inne okreslenie, wkurwiony na te bande idiotow.

 6. Zachęcam ciebie, który czytasz ten wpis, abyś nie oceniał Dawida, bo nie masz takiego prawa, a to, że midzi moderowałeś innym forum to super, ale to nie uprawnia ciebie do tego żeby porównywać się z Dawidem.
  Idąc tokiem tego, co napisałem po prostu przyjmuje to, że tak się dzieje i tyle. Ja nie zrozumiem, co się działo z moderacją jak w niej nie jestem, więc unikam jakiejkolwiek oceny.

 7. Ludzie są naprawdę paskudni i decyzji Dawida nie dziwię się ani trochę. Ileż to można komuś robić na złość, robić świństwa i zrzędzić niczym ta baba Jazia.. Niczego dla Eltena dobrego i pożytecznego nie robisz, to przynajmniej się zachowuj kulturalnie. Dobrze, ja sam się nie angażuję w tworzeniu Eltena, ale wdzięcznym i pełen podziwu jestem dla KAŻDEGO bez wyjątku kto współtworzy ten cudny program. Mam nadzieję że ten post od Eltena każdemu z nas wyjdzie na dobre. Chciałbym wesprzeć Elten i jeśli ktoś by mógł, proszę napisz mi jak.

 8. Rozumiem Dawid, że musicie pewne rzeczy zamknąć i poustalać. Nie oceniam. Chcę tylko, żebyś wiedział, że moim zdaniem nie prawdą jest to, co napisałeś w swojej wiadomości, że Elten bardziej poróżnia, niż łączy, przynajmniej w moim odczuciu, jako zwykłego urzytkownika. W paru wątkach doszło do wycieczek personalnych, które nie powinny mieć miejsca, natomiast nie można przez pryzmat tych paru wątków oceniać wszystkich, bo wiele ciekawych i pouczających dyskusji na tutejszych forach i blogach się toczy. Zawieraniu znajomości nasza społeczność też sprzyja, co stwierdzam na swoim przykładzie.

 9. Jedno jest pewne ludzie pokroju anonima teraz już wiedzą, że na prawdę niewiele trzeba żeby zatrzymać to wszystko.

 10. ja też się dołączam do przedmówców. nie każcie długo czekać na eltenie jestem od nie dawna i zdążyłam się do niego przywiązać na tyle że mi będzie was wszystkich bardzo brakowało.

 11. Fajnie by było, gdybyś kiedyś powiedział coś więcej, może to by powstrzymało niektóre spekulacje i komentarze. ALe, w sumie, sam powiedziałeś, to twój blog. Załamanie nerwowe, zawieszenie… ja jakoś mało wiem chyba o tym, co się dzieje… No cóż. Życzę poprawy nastroju i szybko rozwijającej się pracy.

 12. Króciutko tu jestem, ale myślę sobie, że takie czy inne animozje są wszędzie, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu z takich czy innych powodów nie będzie pasowało to, co robisz, projekt jest bardzo fajny i osobiście żałuję, że wcześniej tu nie trafiłam. Pozostaje tylko życzyć Tobie Dawid, siły i wytrwałości.

 13. też mam nowe rzeczy na swojego bloga, np, kończe nowy rodział mojego Tomcia, mam nowe rzeczy, którymi chce się pochwalić, ale cóż, będę zbierać moje wpisy dźwiękowe i tekstowe, a potem dam, dam na bloga, gdy elten się odwiesi, bo bardzo lubię się dzielić tutaj swoim blogiem z innymi i nieść wszystkim dobre słowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *