25 uwag do wpisu “W Śródziemiu też nie żyje się łatwo

 1. Mądry Ty jesteś?
  Słuchajcie, nie ma co pisać komentarzy w stylu, że widać, że zmontowane, bo to będzie widać, jak się przerabia audiobooka. No nie da rady inaczej. Potrzebne słowa często są wypowiedziane z niepasującą intonacją, czasem akurat to słowo potrzebne występuje jeden jedyny raz, a trudno je wyciąć, bo lektor przeczytał je w sposób dość zwarty ze słowem występującym po nim, bądź przed nim. Co się da złagodzić, to się da, ale… Kurczę, po prostu o zabawę tu chodzi.
  No, koniec wykładu.

 2. A propos montażu, z zawodowej ciekawości, było słowo wirus? Czy z czego wziąłeś? I czy robisz to na protools, czy gdzie ińdziej?

 3. Podpisuję się pod komentarzem Elanor. No a sam pomysł całkiem fajny. Wogóle obieżyświat kojarzy mi się z tym zakazem wychodzenia z domu i jego łamaniem. To też można by było jakoś śmiesznie przedstawić.

 4. Wirus było z wiru bitewnego zrobione. 😛
  Podobnie majaki i majaków, odpowiednio z maja i jaki oraz maja i rumaków. 😀
  Nie, robiłem to na Audacity dla odmiany. Protools jest fajny, ale Audacity lepsza do przewijania w sporych plikach.

 5. O sklepiku wiem, słyszę. Tylko, że właśnie się zastanawiałam… Na goldwavie jest opcja replace, która mi do tego swykle służy, do takich sklepików i innych, bo samo zamienia, odpowiednio wydłużając lub skracając. Protools sam tego nie zrobi, więc zastanawiałam się, czy coś przegapiam. Ale jak na audacity, no to może tam coś takiego jest. A jak nie, to jak sobie z tym radzisz?

 6. Ja otwieram nowy projekt, zaznaczam część pierwszego wyrazu, kopiuję do nowego projektu, zaznaczam drugą część, wklejam po niej, wycinam w ramach możliwości odpowiednie artefakty i gotowca wklejam do właściwej ścieżki.

 7. Świetne! Uśmiałam się! Ale mógłbyś jeszcze dokleić coś o panice i skrajnościach, bo tego ci u nas pod dostatkiem. I może jeszcze o wyborach. 🙂
  A poza tym podpisuję się pod komentarzem Elanor.
  Zwonimir, co Ty taki cięty ostatnio? Rozluźnij się, Chłopie, nie warto! 🙂

 8. O tak, zgadzam się z Zuzler. A tak poza tym poprawiłeś mi wieczór. Nie żeby wcześniej był jakoś szczególnie zły, ale teraz jest zabawniejszy ;D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *