Kiedy wciskam klawisz F10, słyszę "Nie ma nic nowego". Może jest to dla was żadna nowość, ale sprawdziłem przed chwilą, że baza danych podpowiada: ostatni raz taki komunikat miałem szansę usłyszeć w lutym 2020 roku. Dlaczego? Bo wielu z was zalewa mnie wiadomościami, wzmiankami, wpisami, a ja przyznaję bez bicia, daleki jestem od odpowiadania na wszystko. Przykładowo, jak pisałem na forum, mam zwyczaj ignorować wiadomości głosowe, o ile nie są od moich znajomych, albo wiadomości o tematach typu "Błąd", "Propozycja".
Co więc się takiego stało, że u mnie "Co nowego" zaświeciło pustkami? Nie nie, nic nadzwyczajnego. Po prostu oznaczyłem wszystko jako przeczytane. I aż mi teraz dziwnie.
Ale ale… W żadnym razie nie jest to zachętą, by mi spamu na nowo namnożyć, zdecydowanie nie! 😀
Ciekawostka: odkąd Elten powstał, wysłaliście do mnie 63743 wiadomości.
Skoro już o wiadomościach mowa, żeby ten wpis miał jakąkolwiek treść (bo od napisania go powstrzymać się po prostu nie umiem), w latach 2019-2020 udawało mi się prowadzić z częścią z was… no dobra, trójką z was… pisemną korespondencję. Przyznam, że bardzo mi tego brakuje. Niestety, tu plany krzyżuje pandemia. Maszynę brajlowską mam w Warszawie, a w stolicy bywam teraz tylko sporadycznie.
Zaś wiezienie Perkinsa metrem i pociągiem nie jest pożądaną przeze mnie weekendową zabawą. Więc niestety i ja, i wy musimy uzbroić się w cierpliwość. 🙁
Dobra, kończę ten wpis o niczym, bo nie wiem, co jeszcze mógłbym napisać. Dobranoc!

16 uwag do wpisu “Brak wiadomości to dobra wiadomość, czyli wpis kompletnie bez sensu

 1. Ja muszę kupić normalny papier! 😀 I wtedy będę wysyłać Ci listy.

  Co do spamowania, to zapraszam, piszcie do mnie. W sensie mówię serio, wszelkie zażalenia, pochwały czy gratulacje związane z Eltenem możecie składać do mnie. Propozycje i błędy też, ale wtedy istnieje duża szansa, że odeślę Was na odpowiednie forum.

 2. Jest bardzo wyraziście 😀

  A co do Mountbattena, to pamiętaj, że Ty byś napisał, ale ja musiałabym to odczytać. 😀 Wiem, że umiesz na nim pisać czytelnie, ale dla mnie pisanie i czytelne na mountbattenie… jak to się nazywa? Nie oksymoron, tylko to drugie, ale podobne

 3. To się nazywa szczerość, Pajperze.
  Chociaż czy jest to dobry ruch? Oznajmiać bardziej nie ogarniętym ludkom, że jednak wywalone mam na wasze wiadomości i więkrzości nawet nie przeczytałem?
  XD
  Może ich to co nie co zdenerwować, grzecznie mówiąc.
  Chociaż kto wie, może panikuję? 😀

 4. Senter, przecież 63 tysie wiadomości żeby przeczytać to trzeba poświęcić z 600000 sekund, prościej napisać prawdę 😀
  Jeszcze z resztą wypadało by odpisać.
  Monia, myślałem, że napiszesz że mogą do ciebie pisać, ale i tak jest duża szansa, że odeślesz ich do Pajpera.

 5. Teoretycznie możnaby się zdenerwować. Z drugiej strony ja bym sięteż zdenerwowała, gdybym powtarzała ludziom, gdzie co mają pisać i jak. Zwłaszcza, że rozwala mnie cośtakiego, jeśli ktoś np. musi głosem, koniecznie! I OK, czasami tak komuś łatwiej, czasami ktośNIE może pisać z jakiegoś powodu i tu na eltenie rozumiem. Ale jak widzę te posty w necie, wszystkie dyktowane głosem, bo niespodzianka, jest taka opcja, i jakoś nikt z tych ludzi nie pokusi się, żeby powiedzieć na głos proste słowo: przecinek… Bo da się wpisywać znaki. Żeby było łatwiej czytać. ALe nie, jednak to jest za trudne. Za trudne jest też sformułowanie tematu tak, żeby było wiadomo, o co chodzi. Np. nie tylko błąd, propozycja. Ale od razu dopisując błąd z czym, propozycja czego. Bo podejrzewam, że gdyby Dawid dostał wiadomość: błąd, mogę ci ukraśćwszystkie pieniądze! Albo: propozycja współpracy. No to peeewnie by zerknął, nie?

 6. Profesorze, damy radę. 🙂
  Przecież kiedyś musi nadejść czas dobry. <3
  Idąc za radą Monii, mogłabym Ci napisać list, żebyś miał, czym zająć ręce, ale zajęłoby to mnóstwo kartek. 😀

 7. A ja na inny temat, bo mnie to rozwaliło. Zastanawia mnie, czy to Jamajka źle formułuje swoje treści, czy ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem, ale pewna osoba doszła do wniosku, że na altenie jest dyktowanie głosowe. :d

 8. A to to ja wiem, gdzie trza te propozycja umieszczać, ale co pomniejsze ogary raczej już nie, więc mogą coś źle zrozumieć.

 9. @lukaszenka I dlatego napisałam, że tu na elteni rozumiem. W domyśle, że dlatego rozumiem, bo tu NIE ma dyktowania głosowego. Sorki, następnym razem się wyrażę dokładniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *