W czwartek graliśmy koncert w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Wejście na scenę tego teatru jest bardzo interesującym przeżyciem, bo jest tam sobie taki ciąg: schody do góry, w dół, do góry, w dół, do góry, w dół… Fajną zabawę musiały mieć dziewczyny w butach koncertowych. 🙂
Ten czwartek był dniem dziwnym… Ogromne korki w Łodzi, drukowanie pokrywki do puszki na ostatnią chwilę i przy tym jakieś trzy godziny snu. Nic więc dziwnego, że od razu schody te skojarzyły mi się z metaforą życia.
No więc chciałbym wam życzyć, żeby pamiętać, że życie składa się z takich właśnie schodków. Że zawsze, jak zejdziecie w dół, z przodu będą czekać schody do góry. I wejście na nie wymaga wysiłku, ale się opłaca.
Jeden z moich ulubionych cytatów literackich pochodzi z Pratchetta i mówi, że "Aby doświadczyć szczęśliwej odmiany losu w ostatniej chwili, trzeba doprowadzić swój los do ostatniej chwili". Pamiętajcie o tym!

Jakieś dwa miesiące temu drukowałem makietę. A przynajmniej tak mi się wydawało, bo gdy zszedłem do drukarki, ku swemu zdumieniu znalazłem lwa. Tak, zgadliście, pomyliły mi się pliki…
Teraz stoi u mnie na parapecie, elegancko wygładzony chemicznie… Gdybym nie pomylił plików, nie miałbym ładnej figurki w pokoju.
Drobiazg? Może, ale ostatnio często myślę sobie o tym, że nie jest warto zastanawiać się, co by było, gdyby. Bo gdyby zrealizować to gdyby, nie wydarzyłoby się wiele innych, pięknych rzeczy.

Tego nam życzę z całego serca. Byśmy umieli się cieszyć tym, co mamy, doceniać to, a w trudnych chwilach pamiętać, że zawsze po tych trudnych chwilach przychodzą chwile piękne!

Podrzucam jeszcze jedno ze Ścieżkowych nagrań.
Wesołych świąt!


10 komentarzy

jamajka · 24 grudnia 2022 o 12:40

Na zdrowie ci! PS: Ej, ja też chcę takiego pomylonego lwa!

marcysia · 25 grudnia 2022 o 09:32

Czasami z pomyłek wychodzi coś, co jednak się przydaje.

piecberg · 1 stycznia 2023 o 21:14

Auto-tune by się przydał bo jak śpiewacie w chórku to uszy więdną. Teraz ludzie na scenie używają auto-tune, więc może warto o tym pomyśleć bo to trochę marnie wygląda śpiewać w renomowanych miejscach i fałszować. Oczywiście niewidomemu wszystko wybaczą, ale czy o to chodzi?

zywek · 3 lutego 2023 o 09:28

Autotune t shit, w jeszcze węcej miejsc go wepchnijcie, zniwelujcie emocje to już w ogóle będą koncerty tylko dla głuchego motłochu.

Julitka · 3 lutego 2023 o 21:43

@Zywek Gdzie Ty słyszysz autotune? Bo tutaj go nie ma, dźwiękowcu! xdddd

zywek · 4 lutego 2023 o 13:18

Ja się do piecbergów odnoszę

Julitka · 8 lutego 2023 o 12:49

@Zywek Sorki bardzo, jakoś mi się dyskusje rypły. Serio przepraszam, nie chciałam Cię urazić.

zywek · 8 lutego 2023 o 18:56

Niee, mne trudno urazić.

magmar · 23 marca 2023 o 17:12

TU zgoda z Zywkiem słychać jak naprawdę śpiewacie.
I wcale nie jest tak źle, moim zdaniem warto byłoby obniżyć tonację, dziewczyny naprawdę [oszczą w górach.
Ktoś ma tu chyba kompleks, bo niewidomym to, niewidomym tamto itd.

magmar · 23 marca 2023 o 17:13

Piszczą oczywiście

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink